Ubytování pro studenty středních škol na šk. rok 2020/2021

 Domov mládeže se nachází ve stejné budově jako SOU tradičních řemesel a Obchodní akademie ELDO, Střední 59, Brno 602 00. K ubytování přijímáme studenty všech středních škol, středních odborných učilišť a vyšších odborných škol. Dále nabízíme volné kapacity pro ubytování VŠ studentů.

Jako jeden z mála DM nabízíme ubytování i o víkendech a školních prázdninách (s výjimkou letních a zimních prázdnin).

Žáci jsou ubytováni ve třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici mají klubovny, kuchyňky, knihovnu, půjčovnu sportovních potřeb, pračku a další vybavení pro každodenní pobyt. Využívat mohou také menší tělocvičnu a venkovní hřiště.

V klubovně domova mládeže jsou k dispozici stolní počítače s připojením na internet a bezplatné Wi-fi pro připojení vlastních notebooků.

V domově mládeže je nepřetržitá služba výchovných pracovníků, na které se žáci i jejich rodiče mohou kdykoliv obrátit.

Ceník ubytování:

Cena ubytování je stanovena podle §5 vyhlášky MŠMT č. 108/2005 Sb. o školských, výchovných a ubytovacích zařízeních ve výši 1 600,- Kč/měsíc/třílůžkový pokoj. Volné kapacity pro VŠ studenty ve výši 3 500,- Kč/měsíc/dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím. Výše úhrady se nemění, i když student není ubytován po všechny dny v měsíci.

Stravování:

V DM, který je umístěn v budově školy, je možné se celodenně stravovat. Aktuální ceny stravy: skolyjh.cz/stravování/.

V dopoledních hodinách je k dispozici školní bistro, nepřetržitě pak nápojový a potravinový automat.

Kontakt na domov mládeže:

541 219 844/kl. 120
sou-oa-skopalova@seznam.cz

Jakékoliv další dotazy Vám kdykoliv zodpovíme na výše uvedených kontaktech. Po předchozí dohodě si můžete domov mládeže kdykoliv přijít prohlédnout.

 

Přihlášky k ubytování:

Pokud máte zájem o ubytování na školní rok 2020/2021, vyplňte prosím přihlášku k ubytování. Doručit ji můžete na adresu školy – studijní oddělení, nebo podepsanou naskenovat a zaslat na e-mail: sou-oa-skopalova@seznam.cz. Sdělení o umístění bude zasláno zákonným zástupcům žáka na e-mail uvedený v přihlášce společně se smlouvou o ubytování. Přihlášky lze podávat i v průběhu školního roku.

Studenti jsou přijímáni k ubytování podle pořadí došlých přihlášek až do vyčerpání kapacity domova mládeže. Vzhledem k zájmu a počtu volných míst doporučujeme doručit přihlášku co nejdříve. Po předchozí domluvě nás můžete kdykoliv navštívit a seznámit se s domovem mládeže a jeho chodem.